Yunus Akgün Galatasaray’daki hedeflerini deklare etti

Galatasaray’ın Avusturya kampındaki üçüncü hazırlık maçında Çekya’nın Sigma Olomouc takımını 2-0 yenik etmiş olduğu karşılaşmanın arkasından açıklamalarda bulunan sarı-kırmızılı futbolcu Yunus Akgün, “Kazandığımız için oldukça mutluyuz. İlk iki maç istediğimiz neticeleri alamamıştık. Oldukca zor ve ağır idmanlar yapıyoruz. Sürem başları oldukça zor antrenmanlar oluyor. Bu maçlar bizim için kontrol doğal olarak ki. Galatasaray daima kazanmak için sahada olur. Bugün kazandığımız için mutluyuz. Okan hocamızla, ekibiyle de camiamızdaki İlk galibiyetimizi aldık, hayırlı olsun. İnşallah nice nice galibiyetler alırız. Galatasaray formasıyla tekrardan sahada olduğum için tekrardan bu formayı giyindiğim için ve gol attığım için oldukça mutluyum. İnşallah Galatasaray’a oldukça katkı sağlamak isterim, şampiyon olmak isterim, istiyoruz. Oldukca daha iyi bir Galatasaray olacak inşallah. Yavaş yavaş kondisyonumuz oturacak yerine ve daha iyi bir ekip olacağımıza inanıyorum” diye konuştu.
“GEÇEN SENEKİ PERFORMANSIMIN ÜSTÜNE ÇIKMAK İSTİYORUM” Kariyer hedefleri hakkında da konuşan Akgün, “Şu an bir hedef koymadım fakat doğal olarak ki hedeflerim var. Şu anda yalnız tek odağım kendimi bir an ilkin yukarıya çekmek ve Galatasaray’a katkı sağlamak. Geçen seneki performansımın üzerine çıkmak isterim” açıklamasında bulunmuş oldu.
Özgür vuruşlarda iddialı olup olmadığı ile ilgili gelen soruya ise Yunus Akgün, “Biz Kerem ile aslına bakarsan arkadaşlığımız oldukça iyi. Geçen maçta da bitkin olduğum için birbirimizle konuşmuştuk. Kim daha kendini uygun görürse o vuruyor. Kimi zaman ben vuracağım, kimi zaman kerem vuracak” şeklinde konuştu.
Yeni aktarma Oliveira hakkında da konuşan Yunus Akgün, “Oldukca tecrübeli bir oyuncu, bizlere oldukça destek oluyor. Devamlı konuşuyuz. Bizim için oldukça mühim bir oyuncu. Bence bugün performansı oldukça iyiydi. İlk maçı, yeni geldi. Daha da alışacağız birbirimize. Daha güzel sonuçlar alacağız inşallah” dedi.
“BU SENE ŞAMPİYON OLACAĞIZ İNŞALLAH”
Geçen sezonu unutturmak istediklerini belirten Yunus, “İstemediğimiz bir sezondu. Galatasaray daima sahaya kazanmak için çıkar, şampiyonluk için çıkar. Bizlere daima destek olsun taraftarlarımız ve destek olmayı bırakmasınlar. Lig maçlarında daima yanımızda olsunlar. Stadı dolduralım, bu yıl şampiyon olacağız inşallah” ifadelerini kullandı.

Galatasaray, hazırlık maçında Sigma Olomouc’u Yunus Akgün ve Gomis’in golleriyle 2-0 yenik etti pic.twitter.com/Kdd39GsLKg
— CNN TÜRK Spor (@CNNTURKSpor) July 16, 2022

Son Dakika Haberler