Yönetmen Erden Kıral son yolculuğuna uğurlandı

20.07.2022 19:03 Haber Deposu: DHA Kıral için ilkin Beyoğlu Atlas Sineması’nda merasim düzenlendi. Cenaze arkasından Teşvikiye Camii’ne getirildi. Camideki törene sanat dünyasından birkaç isim katıldı. Törende oyuncular Meltem Cumbul, Kerem Alışık, Meral Çetinkaya ve azca sayıda arkadaşı yer aldı.
Oyuncu Meltem Cumbul, “20’li yaşlarımda tanıdım kendisini. Kızı Deniz dostum, bir arada emek verme imkanı bulduk. Oldukca zaman geçirdik Deniz’le birlikte, kendisinin üzüntüsünü paylaşıyorum babasını kaybetmiş olduğu için. Oldukca iyi bir sinemacıyı kaybettiğimiz için üzüntülüyüz” dedi.
Kerem Alışık da, “Erden Hoca beyaz perdeye bir yaşam vermiş, bir yaşam adamış, yüce bir çınar benzer biçimde ayakta kalmayı başarmış oldukça kıymetli bir yönetmen. İşine aşına asla acı tuz katmadan yaşamış, bu mesleği hepimize sevdirmiş, Türk Sineması’na oldukça kıymetli katkılarda bulunmuş bir hocamız” diye konuştu. Erdem Kıral, ikindi vakti kılınan cenaze namazının arkasından Zincirlikuyu Mezarlığı’nda defnedildi.

Son Dakika Haberler