WhatsApp  Sesli Notlar hususi durumunu kontrol ediyor

Bilhassa Snapchat, Instagram tarafınca öykünmek edilmeden ilkin, bigün sonrasında otomatikman kaybolan fotoğraf/video/metin yüklemeleri olan ’24 saatlik öykü yükleme’ terimine öncülük etti. Buna benzer uygulamalar da firmalar tarafınca geliştirilmeye devam ediyor.
WABetaInfo tarafınca elde edilmiş verilere gore uygulama, kullananların WhatsApp durumlarına sesli ileti kaydedip göndermelerine olanak sağlayacak bir özellik üstünde çalışıyor şeklinde görünüyor. Özellik kullanıma sunulduğunda, uygulama bir sohbette iyi mi yapabileceğinize fazlaca benzer bir halde sesli ileti kaydetmenize izin vermelidir. Bu, mevcut ses dosyalarının yüklenmesini içerebilir (bundan dolayı bunlar WhatsApp sohbetlerinde ileti olarak da gönderilebilir), sadece hemen hemen net bir veri ortaya çıkmadı. Durum güncellemelerindeki ses kayıtları, görüntüler ve videolar ile aynı gizlilik ayarları kullanılarak uygulama kişilerinizle paylaşılacak ve onlar da uçtan uca şifrelenecek.
WhatsApp sesli hikayeleri deneyen tek uygulama değil. Bir süre ilkin Twitter, iOS’ta sesli tweet gönderme hususi durumunu kontrol ediyor, sadece hemen hemen her insanın bu özelliğe erişimi yok. Sadece WhatsApp söz mevzusu olduğunda durum hususi durumunun daha mantıklı bir halde genişletilmesi şeklinde görünüyor; uygulama aslına bakarsan sesli mesajları etkinleştiriyor ve bunu birkaç senedir yapıyor.
Ne yazık ki, bu özellik hala geliştirme aşamasındadır ve hemen hemen beta kontrol kullanıcıları için bile kullanılamaz. Sadece özellik kullanıma sunulduğunda, öteki her insana sunulmadan ilkin muhtemelen uygulamanın beta kullanıcıları ile başlamış olacak.
 

Son Dakika Haberler