Konyaspor’dan Alexandre Pato açıklaması – Son Dakika Futbol Haberi

Geçtiğimiz sürem Spor Toto Süper Ligi 3’üncü sırada bitirdiği için UEFA Avrupa Konuşma Ligi 2’nci Ön Eleme Turu’na katılma hakkı elde eden Konyaspor, 21 Temmuz Perşembe günü Belarus temsilcisi BATE Borisov karşılaşacak.
UEFA’nın sonucu gereği her iki karşı karşıya gelme da Konya’da oynanacak. Yeşil-beyazlı kulüp bugün yeni isim sponsoruyla sözleşme imzaladı. ‘Arabam.com’ ile meydana getirilen isim ve formanın göğüs sponsorluğu imza törenine katılan Konyaspor Başkanı Fatih Özgökçen, açıklamalarda bulunmuş oldu. Sezonun başlamasına kısa bir süre kala eksiklerini tamamlamak için çalıştıklarını belirten Özgökçen, ”2022-2023 sezonunun başlamasına oldukca azca bir süre kaldı. Fakat ondan ilkin perşembe günü Avrupa’daki ilk maçımızı oynayacağız. Öteki hafta perşembe günü de rövanş maçı olacak. İnşallah iyi bir başlangıç ve devam etme gayreti içinde olacağız. Biz Avrupa macerasına başlayacağımız için transferlere mart ayı içinde başladık. Bazı eksiklerimiz var. Bu tarz şeyleri gidermek için de gece gündüz demeden çalışıyoruz. Bilhassa geçen yılki başarımızdan sonrasında Konyaspor, bigün ne olursa olsun şampiyon olacaktır. Şampiyonluğa giden her aşama, kısmi bir başarıdır. Kısmen de olsa geçen sürem başarılıydık. Sponsorluk emek harcamaları noktasında da kulübümüze karşı ciddi manada teveccühü mevzusu. Bilhassa pandemi döneminde daralan futbol ekonomisini sponsorların desteğiyle ayakta tutmak vazgeçilmezdir. Bu sponsorluk faaliyetleri noktasında isim ve göğüs sponsorumuz ile bir birlikteliğe başlayacağız” diye konuştu. “İLK HEDEF GRUPLARA KALMAK”
Avrupa maçlarında gruplara kalmış olarak savaşım etmeyi hedeflediklerini belirten Özgökçen, “5 yıl süresince ara verilmiş bir Avrupa macerası tekrardan başlıyor. Buradan ne kadar başarı sağlarsak,  ülke futboluna o denli katkı sağlarız. Konyaspor olarak bu gururu hep beraber yaşamamız lazım. UEFA ile  görüştüm. Bu görüşmelerde her iki maçta Konya’da oynanacak. Bu masada alınan bir zaferdir. İlk maça konuk olarak gideceğimiz için seyircisiz olacak. Onun içinde bilhassa doğu tribünü olduğu tarafa ekran kuruyoruz ve tüm taraftarımıza maçı izlemeye çağrı ediyoruz. Bilhassa Avrupa maçlarıyla ilgili bir standart oluşturmak istiyoruz. Gruplara kalma zorunluluğumuz var. Bizim ilk hedefimiz gruplara kalmak. İnşallah gruplara kaldığımız süre, Konyaspor mali açıdan da ciddi destek görmüş olacak” şeklinde konuştu.
“FORVETE TRANSFER YAPILACAK ANCAK BU İSİM PATO OLMAYACAK”
Transferlerin yüzde 90’ını tamamladıklarını belirten Özgökçen, “Hocamızın raporu ve doğal ki bizim gözlemlerimizle takımdan ayrılacak dostlar var. Bunlardan bir tanesi Sulh Destek diğeri ise Paul Jose-Mpoku. Bu ikisiyle yolumuzu bir halde ayıracağız. Şu sebeple şu anki rapor ve değerlendirmelerimiz gönderilmeleri noktasında. Transferlere oldukca erken başladığımız için yüzde 90’ını tamamladık. Ne olursa olsun bir isim aktarma edilecek. Forvette eksiğimiz var. 3-4 isim noktasında yoğunlaştık; sadece bu şahıs Alexandre Pato olmayacak” dedi.

Son Dakika Haberler