‘Halayı yavaş çek’ kavgası: En mutlu günleri kabusa döndü

16.07.2022 12:28 Haber Deposu: İHA Vaka, geçen 12 Temmuz saat 18.30 sıralarında merkez Sarıçam ilçesi Gültepe Mahallesi’nde meydana geldi. Nuriye Gül Peler (22) ve Tamer Mert Ayhan (22) evlilik yolunda ilk adımı atarak nişanlandı. Aile içinde düzenlenen nişan töreninin peşinden 2 aile kız evinin önünde halay çekmeye başladı.
‘Halayı yavaş çek’ kavgası çıktı
Bu sırada iddiaya gore, Nuriye Gül Peler’in kuzeni Ferhat Ateş, adam tarafının uzaktan akrabası S.C.’ye ‘Halayı yavaş çek. Arkandaki bayanlar rahatsız oluyor’ dedi. Bunun üstüne S.C. ve Ferhat Ateş içinde münakaşa çıktı. Nuriye Gül’ün ağabeyi Bayram Peler (22) ise araya girerek tarafları sakinleştirmeye çalışırken S.C., ilkin Bayram Peler’i bacağından 3 kere ondan sonra da Ferhat, Vedat ve Sedat Ateş kardeşleri vücudunun çeşitli yerlerinden bıçakladı. S.C. de elinden yaralandı. Japonya’da sel felaketi: 106 bin haneye tahliye çağrısı
İhbar üstüne bölgeye oldukça sayıda polis ve sıhhat ekibi sevk edildi. Yaralılardan 4’ü ambulanslarla Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi’ne, Bayram Peler ise Adana Kent Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.
Otomobille hastanelere giden taraflar; Balcalı Hastanesi önünde de karşılaşınca tekrardan kavga etmeye başladı. Ek olarak Adana Kent Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde de Bayram Peler adam tarafı tarafınca darp edilmeye çalışıldı.
Nişan atıldı, sulh görüşmeleri başlamış olacak
Gözaltına alınan S.C. ise tutuklanarak cezaevine gönderildi. Kavganın üstüne iki gencin nişan töreni yarım kaldı. Bu hafta ise sulh için ailelerin görüşmelere başlanacağı öğrenildi.
“Benim en mutlu günümü mahvetti”
İhlas Haber Ajansı’na konuşan Nuriye Gül Peler, en mutlu gününün mahvolduğuna üzülerek, “Biz halaydaydık. Her şey biran da oldu. Kendisini bilmez biri yüzünden bu vakalar gelişti. Üzgünüm. Benim en mutlu günümü mahvetti. Ben sulh olmasını isterim” dedi.
“Bacağımdan 3 kere bıçaklandım”
Bayram Peler ise ölümden döndüğünü anlatarak, “Vaka esnasında kız kardeşim ve damat ile halay çekiyordum. Bu sırada kuzenim ve adam tarafınca bir şahıs ‘Halayı yavaş çek’ denmesi üstüne kavga etmeye başladılar. Bende araya girdim ve bacağımdan 3 kere bıçaklandım. Arkamı döndüğümde bayılmıştım. Beni damat hastaneye götürdü. Arkamdan da 4 şahıs yaralanmış” diye konuştu.
“İnşallah sulh sağlanacak”
Aileler arası barışın olmasını istediğini söyleyen Peler, “2 tarafa da çağrım barıştır. Biz barıştan yanayız. Kardeşimizin en mutlu günü kana bulandı. Keşke olmasaydı. Her 2 tarafında barışmasını isteriz. Ben hastanede sedyedeyken de hücum devam etti. Her şeye karşın büyüklerimiz araya girdi. İnşallah sulh sağlanacak. Bir kişinin yapmış olduğu fiil hepimize mal oldu” ifadelerini kullandı.

Son Dakika Haberler