Çivril’den 2. acı haber geldi! Küçük Rafet’in cansız bedeni bulunmuş oldu

20.07.2022 20:36 Haber Deposu: İHA Denizli’nin Çivril ilçesinde önceki gün öğle saatlerinde kaybolduktan sonrasında ölü bulunan 11 yaşındaki Hakkı Bardan’ın arkasından 9 yaşındaki Rafet Ergen’den de acı haber geldi. Küçük Rafet, 53 saat sonrasında sulama kanalında ölü olarak bulunmuş oldu.
NE OLMUŞTU?
Çivril ilçesine bağlı Kıralan Mahallesi’nde yaşayan Rafet E. (9) ve Hakkı Bardan’dan (11)haber alamayan aileleri, havanın kararmasıyla beraber 112 Acil Davet Merkezi’ni arayarak yitik suç duyurusunda bulunmuş oldu. Bölgeye sevk edilen AFAD, jandarma ve itfaiye ekipleri, TRAC benzer biçimde gönüllü kuruluşların da katılımıyla geniş bir arama kurtarma emek vermesi başlatıldı.
Evlatları son olarak gören kişiye ulaşan takımlar, “Evlatları kanala girmeye çalışırken fark edip uzaklaştırdım” beyanı üstüne çalışmalarını sulama kanalında yoğunlaştırdı. Hem sulama kanalında hem de yitik evlatların evlerinin olduğu bölgede yürütülen arama kurtarma çalışmalarında 41 saatin arkasından yitik çocuklardan Hakkı Bardan’ın cansız bedenine suya girdikleri Kıralan Mahallesi’ndeki tüp kanalın çıkışında ulaşıldı. Hakkı’nın cenazesi kanala girdikleri tahmin edilen noktanın 300 metre ilerisindeki 3 kilometre uzunluğundaki kanal üstünde bulunan 13’üncü kapağa sıkışmış olarak bulunmuş oldu. Takımlar tarafınca sıkıştığı yerden çıkartılan cenaze, otopsi için morga kaldırıldı.
 

Son Dakika Haberler