Bakan Yanık: 2023 vesayet sisteminin yok edilme sürecidir

18.07.2022 00:15 Haber Deposu: DHA Türkiye Cumhuriyeti Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, bir takım ziyaretlerde bulunmak suretiyle Tekirdağ’a geldi. İlk olarak Tekirdağ Valiliğini ziyaret eden Bakan Yanık, Tekirdağ Valiliği önünde karşılandıktan sonrasında onur defterini imzaladı. Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım ile kısa süreli bir görüşme gerçekleştiren Bakan Yanık, Çerkezköy’e hareket etti.
Çerkezköy Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi’nde İl Danışma Toplantısı’na katılan Bakan Derya Yanık, burada vatandaşlara seslendi. Yanık, 2023 seçimlerinin mühim bulunduğunu belirterek “Dostlar 2023 sözün aslı bu vesayet sisteminin, bu vesayet düzeninin Tanrı’ın izniyle sonsuza kadar yok edilmesi sürecidir. 2023 bizim için de onlar için de bunun için mühim. Bu sebeple vesayet düzenini tekrardan getirmeye çalışıyorlar. Bu sebeple halkın her seferinde kendisi iradesine ipotek koymaya çalışanlara karşı sandıkta verdiği cevabı durdurmaya çalışıyorlar. Buna izin vermememiz lazım. Mahalle mahalle gezmeyi, sandık başlangıcında beklemeyi, sabahlara kadar oy saymayı, vatandaşa gidip tek tek şurada konuştuklarımızı anlatıp onu ikna etmenin zorluğunu oldukça iyi bilirim. Asla kolay bir süreç değil. Bu sebeple bizim hiçbir sürecimiz kolay olmadı” dedi. ‘BİZE BU TÜRKİYE’Yİ LAYIK GÖRMEYENLERLE KAVGAMIZ SÜRECEK’
Türkiye içindeki terörle mücadelenin yanında bölgesel anlamda da denklemin değiştiğini kaydeden Yanık,”İHA’larıyla, SİHA’larıyla, müdafa sanayiyle bölgesel anlamda da müdafa denklemini değiştirmiş bir Türkiye’den bahsediyoruz. Bizlere bu Türkiye’yi layık görmeyenlerle kavgamız devam edecek. 2023 seçimleri bu kavganın şah noktasıdır dostlar. Sandıkta milletimizin tekrardan bizlere bu görevi tevdi etmesiyle birlikte inşallah Türkiye’nin şahlanışını bir yüzyıl daha durduramayacaklar” diye konuştu.
‘MESELE TÜRKİYE MESELESİ’
Meselenin yalnız seçim değil, Türkiye’nin anahtarını tekrardan Türkiye’ye teslim etmek bulunduğunu belirten Yanık sözlerini şu şekilde sürdürdü:
“Sorun Tayyip Erdoğan seçimi değil dostlar. Sorun Tayyip Erdoğan’ı bir kez daha Cumhurbaşkanı yapmak meselesi değil. Sorun Türkiye’nin geleceğinin anahtarını Türkiye’nin eline teslim etmek. Sorun bir seçim hemen sonra Türkiye’nin vesayet sisteminden, vesayet odaklarının etkisinden, politika mühendisliğinden sonsuza kadar kurtulması mücadelesini vermek. Sorun Türkiye’nin geleceğini oluşturmak meselesi. Sorun evlatlarımızın geleceğini oluşturmak meselesi. Sorun bizim insanımızın, dünyanın her yerinde başı onurlu, alnı ak bir halde gezmeye devam etmesi meselesi” ifadelerini kullandı.
Programa AK Parti Tekirdağ Milletvekilleri Mustafa Yel ve Çiğdem Koncagül, AK Parti İl Başkanı Mestan Özcan, il teşkilatı ve partililer katıldı. Programın sonunda Bakan Yanık’a çeşitli hediyeler takdim edildi. Bakan Yanık programın peşinden şehit ailelerini ziyaret etti.

Son Dakika Haberler